fbpx
Szukaj

Kwasy medyczne

Kwasy medyczne inaczej peeling chemiczny jest to doskonały zabieg pozwalający zachować skóre zdrową, elestycznie piękną i bardziej odporną na procesy starzenia. Zabiegi te wywołują przyspieszoną odnowę komórkową warstw skóry.

Kwas Amber 20% hydroksybursztynowy (kwas jabłkowy) w naturze występuje w jabłkach, przeważnie niedojrzałych, a także w winogronach oraz owocach agrestu. Należy do grupy kwasów AHA, działa wygładzająco oraz zmiękcza zrogowaciały naskórek. Pielegnacja całoroczna, również latem.

Sprawdzi się w przypadku poszarzałej cery, z nierównomiernym kolorytem oraz w przypadku tzw. skóry palacza. Działa odświeżająco na naskórek, skutecznie spłyca drobne zmarszczki oraz reguluje wydzielanie sebum. Można stosować latem.

Dla osób mających skórę problematyczną z trądzikiem, skórę atopową, łuszczycę, tej skłonnej do rumienia oraz z tendencją do zapalenia mieszków włosowych.

Dzięki nowej opatentowanej technologii, preparaty EASY TCA PAIN CONTROL dają rezultaty porównywalne do zabiegów przeprowadzanych na poziomie brodawkowatej warstwy skóry właściwej, zachowując jednocześnie ten sam, wysoki poziom bezpieczeństwa. Szczególną skuteczność obserwuje się w przypadku problemów z hiperpigmentacją.

Zabieg polega na jedno lub dwukrotnym położeniu na twarz produktu którego podstawowym składnikiem jest kwas trój chlorooctowy z niewielką domieszką fenolu. Nowa, opatentowana technologia pozwala na uzyskanie efektów średnio głębokiego peelingu bez odczuć bólowych. Jedyną niedogodnością jest pojawiające się w 2, 3 i 4 dobie grubopłatkowe złuszczanie.

Wskazania:
Fotostarzenie i prewencja uszkodzeń powstałych na skutek nadmiernej ekspozycji na promieniowanie UVA/UVB, powierzchowne zmarszczki, skóra wrażliwa, wczesne starzenie się skóry, skóra palacza, matowa i ziemista cera, trądzik, przesuszona skóra.

Zaleca się wykonanie serii 3-4 zabiegów w odstępie 2-4 tygodnie

Easy TCA Pain Control został dopuszczony do stosowania jako wyrób medyczny oznaczony certyfikatem CE.

Wykazuje działanie przeciwbakteryjne zarówno dla bakterii tlenowych jak i beztlenowych, ponadto działa przeciwzapalne powstrzymując wolne rodniki. Przeciwdziała rozkładowi łoju i lipidów na składniki drażniące i nasilające zmiany trądzikowe. Zapobiega powstawaniu zaskórników poprzez wpływ na proces końcowej keratynizacji mieszków włosowych. Hamując tyrozynazę uniemożliwia powstawanie przebarwień, ponadto blokuje aktywność nadaktywnych melanocytów.

Dużym atutem omawianej substancji jest jej poczwórna aktywność:

  • działanie przeciwzaskórnikowe,
  • działanie przeciwbakteryjne,
  • działanie przeciwzapalne,
  • ma zdolność hamowania tyrozynazy, dzięki czemu ma właściwości wybielające.