fbpx
Szukaj

Blog

Zapomnij o bliznach po cesarskim cięciu

Poród to bardzo ważne wydarzenie w życiu każdej kobiety. W czasie ciąży skóra przyszłych mam się zmienia. Rozstępy i wiotkość z powodu nadmiernego rozciągnięcia w krótkim czasie to tylko część problemów, z jakimi borykają się pacjentki po ciąży. Zgłaszają się do nas młode mamy po cesarskim cięciu, których blizna jest dla nich powodem skrępowania, ale również źródłem dolegliwości bólowych. Najskuteczniejszym sposobem na leczenie ich jest połączenie lasera frakcyjnego CO2 z fibryną bogatopłytkową.

Jak działa taka terapia i jakie są jej efekty? Tego dowiecie się z tego wpisu!

Laser frakcyjny – co to takiego?

Działanie laserów w medycynie estetycznej sprowadza się do kontrolowanego uszkodzenia tkanek, aby wymusić na nich proces odbudowy. Laser frakcyjny CO2 wnika w głąb skóry, podgrzewając wodę i doprowadzając do jej odparowania.  Równocześnie uruchamiane są procesy naprawcze, które powodują tworzenie się nowego kolagenu. Istotne jest to, że laser frakcyjny nie uszkadza całej skóry, tylko ją dziurkuje, co przyspiesza regenerację skóry. 

Na czym polega terapia laserowa w przypadku usuwania blizn po cesarskim cięciu?

Cesarskie cięcie to poważna ingerencja w struktury skóry, która wiąże się z powstaniem blizn. Ich wypukłość i rozmiar zależą nie tylko od tego, w jaki sposób wykonane zostało cięcie i szycie rany, ale także od indywidualnych predyspozycji pacjentki. Terapia laserem frakcyjnym jest metodą nieinwazyjną, która zmienia strukturę skóry. Głowica lasera wprowadza do skóry mikrowiązki lasera, które odpowiedzialne są za regenerację tkanki skórnej.

Usuwanie blizny po cesarskim cięciu – Jak wygląda zabieg?

Zabieg trwa około 20 minut i nie wymaga od pacjentki hospitalizacji. Podczas zabiegu w miejscu powstania blizny przykładamy głowicę urządzenia, która w wyniku działania wysokiej temperatury uruchamia procesy regeneracyjne, które prowadzą do ujędrnienia i zwiększenia napięcia skóry poprzez odbudowę i obkurczanie się włókien kolagenowych. Dzięki tym działaniom blizna nie przyrasta i się prawidłowo goi, co w widoczny sposób wpływa na poprawę estetyki wyglądu.

Szybka regeneracjafibryna bogatopłytkowa

Chcąc wspomóc regenerację skóry pacjentki, po zabiegu stosujemy miejscowo fibrynę bogatopłytkową. która pozwala osiągnąć dużo lepsze efekty estetyczne. W PRF są skoncentrowane i aktywowane płytki krwi. Uwalniają one między innymi czynniki wzrostu, które pobudzają procesy regeneracji tkanek, podobne do tych jakie zachodzą w trakcie gojenia. Pobudzają fibroblasty do tworzenia nowego kolagenu, poprawiają ukrwienie i aktywują mezenchymalne komórki macierzyste. Prowadzi to do regeneracji skóry i tkanki podskórnej.

Pakiet Stop bliznom po cesarskim cięciu

Wszystkie blizny to jeden z najtrudniejszych do usunięcia problemów w medycynie estetycznej. Podczas zabiegów jesteśmy w stanie uzyskać zadowalające efekty, ale cały proces wymaga cierpliwości. Pełna terapia powinna obejmować kilka zabiegów, tak również proces wytwarzania nowych włókien kolagenowych jest czasochłonny. Z myślą o pacjentkach po cesarskim cięciu mamy nowy pakiet zabiegowy, który pozwala osiągnąć oczekiwane efekty i przyspieszyć proces regeneracji tkanek w skórze. Pakiet “Stop bliznom po cesarce” obejmuje 3 zabiegi zabiegi laserowe CO2 + ostrzyknięcie fibryną bogatopłytkową w odstępie miesięcznym oraz 4 zabieg (przypominający) 6 miesięcy po zakończeniu terapii.

Zapraszamy na konsultację gdzie razem omówimy Twój przypadek!

Zobacz inne zabiegi w Klinice Dr Robert Kasperek w Jeleniej Górze [KLIK]