fbpx
Szukaj

Blog

Medycyna estetyczna dla mężczyzn Jelenia Góra Dr Robert Kasperek

Zabiegi medycyny estetycznej dla mężczyzn

Zwykle odnosimy wrażenie, że wszelkie zabiegi z zakresu medycyny estetycznej przeznaczone są wyłącznie dla kobiet. Jest to bardzo mylne stwierdzenie, ponieważ obecnie coraz więcej panów sięga po zabiegi estetyczne. Panowie chcą dbać o swoje zdrowie, kondycję fizyczną, również o swój wygląd.

Podzielam zdanie mężczyzn, że wszystkie te aspekty wpływają korzystnie na naszą samoocenę, dodają pewności siebie i poprawiają często jakość naszego życia, również zawodowego.

Na szczególną uwagę zasługują zabiegi z osocza bogatopłytkowego – nowość w zabiegach medycyny estetycznej

  • Osocze bogatołytkowe doskonale przeciwdziała zwiotczeniu skóry, zmarszczkom, rozstępom oraz hamuje wypadanie włosów. Rozstępy mogą pojawić się u panów w wyniku zbyt intensywnych ćwiczeń na siłowni, kiedy to skóra w pewien sposób nie „nadąża,, rozciągnąć się odpowiednio wraz ze wzrastającą masą mięśniową. Rozstępy pojawiają się najczęściej na ramionach i udach, bowiem te partie najszybciej można rozbudować. Na szczęście mezoterapia osoczem bogatołytkowym daje znakomite efekty w walce z tymi niepożądanymi pręgami.
  • Warto również zwrócić uwagę na to, że mezoterapia osoczem bogatopłytkowym okazuje się niezwykle pomocna w konfrontacji z wypadaniem włosów. Wielu mężczyzn załamuje się, widząc pierwsze oznaki łysienia, jednakże nie każdy preferuje typowo wojskowe fryzury. Dzięki zabiegowi można skutecznie zregenerować skórę i pobudzić cebulki włosowe do wzrostu. Efekty działania osocza bogatopłytkowego widoczne są już po pierwszym zabiegu. Ten autologiczny, naturalny zabieg wykorzystuje zdolności naszego organizmu do regeneracji.
  • Osocze bogatopłytkowe okazuje się szczególnie przydatne w leczeniu różnego rodzaju urazów sportowych, leczeniu nerwobólów oraz wielu innych schorzeń.

Toksyna botulinowa

Toksynę botulinową wykorzystuje się  w zabiegach usuwania zmarszczek czoła, kącika oczu, również między brwiami. Usunięcie ich pozwala na wygładzenie surowej mimiki męskiej. Twarz wygląda na wypoczętą, ma łagodniejsze rysy.

Kwas hialuronowy

Zastosowanie kwasu hialuronowego pozwala na uzupełnienie ubytków skóry twarzy, regenerację fałdów i wypłycenie zmarszczek .

Mezoterapia

Jednym z proponowanych zabiegów jest mezoterapia. Jej podstawowe działanie wiąże się z dostarczeniem bezpośrednio do skóry właściwiej określonych składników odżywczych. Dzięki temu w skórze następują bardzo pozytywne zmiany. Po zabiegu mezoterapii wygląda ona na odżywioną i wypoczętą.

Konsulacja z lekarzem medycyny estetycznej pozwoli w pełni skorzystać z usług leczenia wszelkich mankamentów zdrowotnych i rozwieje wszelkie obawy związane z poszczególnymi terapiami .
Zapraszam serdecznie.