fbpx
Szukaj

Blog

USG szybko i bez kolejki w Jeleniej Górze!

Swoim pacjentom zawsze powtarzam – piękno musi iść w parze ze zdrowiem!

W naszej klinice wykonujemy nie tylko zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, ale też przeprowadzamy badania ultrasonograficzne (USG) mające na celu wykrycie ewentualnych problemów ze zdrowiem. Badania te są bezbolesne oraz bezinwazyjne i wykonuje się je w krótkim czasie i stanowią podstawę do dalszej diagnostyki.

Od początku maja badanie wykonasz w każdy czwartek!

 

Jak przygotować się do badania? 

Generalnie nie ma specjalnych wymogów jakie musimy spełnić, by wykonać to badanie. Jednak w przypadku jamy brzusznej, warto być wypróżnionym, gazy utrzymujące się w jelitach, mogą utrudnić odczytanie obrazu. W większości przypadków wykonywania usg jamy brzusznej, dobrze jest, kiedy pęcherz jest pełny, pozwala to jak najdokładniej ocenić jego funkcjonowanie. W przypadku, kiedy dzień wcześniej podawany był nam środek kontrastujący, w celu wykonania, np. tomografu, warto o tym fakcie poinformować lekarza, bowiem taki środek utrzymuje się w organizmie i może dać wynik sfałszowany. 

 

Jak wygląda badanie USG?

USG jest badaniem nieinwazyjnym i bezbolesnym. Dzięki falom akustycznym, które wnikają w nasze ciało i odbijają obraz, można ujrzeć wszelkie nieprawidłowości. Impuls akustyczny zamienia się w elektryczny i dzięki temu jest rejestrowany obraz na ekranie monitora. Lekarz przesuwając głowicą urządzenia po ciele pacjenta, otrzymuje obraz badanego narządu. 

 

Jakie badania USG wykonasz w naszej klinice?

  • Jamy brzusznej
  • Piersi
  • Ślinianek
  • Tarczycy
  • Szyi | tarczyca, ślinianki, węzły chłonne
  • jąder

 

Jakie są przeciwwskazania ?

Badanie ultrasonograficzne jest jednym z najbezpieczniejszych badań, dlatego nie istnieje wiele przeciwwskazań do jego wykonania. Nie wykonujemy badań USG w miejscach otwartych ran, oparzeń, a także urazów kości. Przeciwwskazaniem jest ównież złamanie, które zostało świeżo zamknięte,ponieważ  przeprowadzane badania na takiej części ciała może powodować ból.

 

USG w naszej klinice wykonuje dr Magdalena Czopor, specjalista radiolog, który po badaniu diagnozuje wykryte nieprawidłowości. 

 

Sprawdź cennik badań USG.