fbpx
Szukaj

Blog

Liposukcja czy lipoliza_Jelenia Góra

Liposukcja a lipoliza iniekcyjna

Liposukcja i lipoliza iniekcyjna

Dwa zabiegi dla smukłej sylwetki 

 

Wielu z nas marzy o zgrabnej sylwetce, co jednak gdy dieta i ćwiczenia nie pozwalają pozbyć się nadmiernej tkanki tłuszczowej na brzuchu, udach czy pośladkach? Medycyna estetyczna proponuje wiele metod na pozbycie się nadmiaru tkanki tłuszczowej, pozwalając osiągnąć wymarzone efekty. Swoim pacjentom rekomenduje liposukcje lub lipolizę. Czym są i jak działają? Jakie są różnice między nimi? Zapraszam do lektury. 

Czym się różni liposukcja od lipolizy

 

Ich nazwy często pojawiają się na łamach różnych periodyków, pokazując jednocześnie efekty o których marzy każdy z nas. Jednak na czym właściwie polegają poszczególne zabiegi?

 

Liposukcja

to zabieg fizycznego, chirurgicznego usuwania tłuszczu. Poprzez niewielkie nacięcie skóry, wprowadza się igłę ssącą do tkanki tłuszczowej i pod ciśnieniem odsysa się tłuszcz. Jest to zabieg inwazyjny, który wymaga od nas rekonwalescencji, jednak daje oszałamiające efekty!

 

Lipoliza

natomiast polega na rozpuszczeniu tłuszczu wewnątrz ciała, poprzez wprowadzanie bezpośrednio w tkankę tłuszczową specjalnego preparatu. Zabieg rekomenduje głównie w przypadku małego modelowania sylwetki i minimalizowania wałków tłuszczu. 

 

Czym się różnią?

Podczas zabiegu chirurgicznego następuje fizyczne odessanie tkanki tłuszczowej i tym samym trwałe jej usunięcie z danego obszaru. Podczas lipolizy następuje zniszczenie komórek tłuszczowych, co powoduje ich zniszczenie. W efekcie dochodzi do rozpadu komórki, która jest w pełni zmetabolizowana przez nasz organizm.

Najistotniejszym punktem dla pacjentów jest skuteczność poszczególnych zabiegów. Liposukcja daje efekt natychmiastowy, wystarczy jeden zabieg, aby skutecznie pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej. W przypadku lipolizy należy przygotować się na kilka zabiegów i uzbroić się w cierpliwość, jeśli chodzi o efekty. 

Cena zabiegów

Często decydującym czynnikiem przy wyborze zabiegu jest jego cena. Liposukcja jest zabiegiem chirurgicznym,wymagającym zaangażowania w zabieg pielęgniarki oraz specjalistycznego sprzętu. Jego cena zależy od obszaru zabiegu i ilości tkanki tłuszczowej jednak warto szykować się na wydatek rzędu kilku tysięcy złotych.

Lipoliza – czyli rozbijanie komórek tłuszczowych nie wymaga tak dużych nakładów finansowych. Jeden zabieg lipolizy to wydatek kilkuset złotych, jednak warto pamiętać, że należy zabieg wykonać kilka razy. 

Wyłączenie z codziennych obowiązków jest niezwykle ważne, szczególnie dla osób aktywnych zawodowo. Po redukcji tkanki tłuszczowej w sposób chirurgicznych rekonwalescencja po zabiegu odbywa się w domu pacjenta i zazwyczaj nie przekracza dwóch dni. W przypadku lipolizy nie musimy martwić się o urlop w związku z planowanym zabiegiem, ponieważ nie trzeba rezygnować z codziennej aktywności. 

Która metoda modelowania sylwetki jest lepsza?

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko zależy od ilości tkanki tłuszczowej i indywidualnych cech oraz preferencji klienta. Zabieg najlepiej jest dostosować podczas konsultacji z lekarzem, który najlepiej oceni jaki zabieg pozwoli osiągnąć wymarzony efekt. 

Umów się na konsultację w Klinice dr Robert Kasperek i znajdź rozwiązanie dla siebie!

Spradź inne zabiegi w Klinice Dr Robert Kasperek [KLIK]