fbpx
Szukaj

Blog

laser frakcyjny co2 Jelenia Góra

Laser frakcyjny CO2 – czy warto wykonać ten zabieg?

Zima to ostatnie chwile, aby zdecydować się na zabiegi laserowe, ponieważ stosowanie ich wymaga ochrony skóry przed działaniem promieni słonecznych. 

 

Czym  jest laser frakcyjny i jak działa?

Działanie laserów w medycynie estetycznej sprowadza się do kontrolowanego uszkodzenia tkanek, aby wymusić na nich proces ich odbudowy. Laser frakcyjny CO2 wnika w głąb skóry, podgrzewając wodę i doprowadzając do jej odparowania.  Równocześnie uruchamiane są procesy naprawcze, które powodują tworzenie się nowego kolagenu. Istotne jest to, że laser frakcyjny nie uszkadza całej skóry, tylko ją dziurkuje, co przyśpiesza to regenerację skóry. 

Szok kolagenowy

Celem zabiegu jest stymulowanie procesu tworzenia kolagenu, który jest głównym czynnikiem odpowiedzialnym za napięcie naszej skóry. Z wiekiem produkcja kolagenu nie nadąża za jego ubytkami w naszych tkankach, prowadząc do starzenia się naszej skóry. Nowy kolagen to jędrniejsza, napięta, bardziej elastyczna i bardzo mocno odświeżona skóra.

Laser ablacyjny oraz nieablacyjny, czyli jaki? 

Lasery frakcyjne można podzielić na ablacyjne i nieablacyjne. Ten, który posiadamy w Klinice dr Robert Kasperek, to laser CO2 ablacyjny. Przy zabiegach nim występuje złuszczanie skóry, czyli ablacja. Skóra po zabiegu wymaga dłuższego czasu gojenia, ale daje dużo lepsze efekty. 

Lasery te różnią się przede wszystkim SKUTECZNOŚCIĄ. Aby uzyskać laserem nieablacyjnym taki efekt, jaki daje jeden zabieg laserem ablacyjnym, trzeba wykonać 3 do 5 zabiegów. To oznacza dużo wyższe koszty i zajmuje dużo więcej czasu.

Jak wygląda zabieg z wykorzystaniem lasera frakcyjnego?

Oczyszczoną i odkażoną skórę przez lekarza, poddaje się działaniu promieniowania laserowego. Po zabiegu twarz jest czerwona i obrzęknięta, zdarza się również odczuwać lekki ból i dyskomfort. Złuszczanie i gojenie się trwa kilka dni, podczas których należy w sposób szczególny pielęgnować swoją skórę. Warto pomyśleć o kilku dniach w domu, ze względów estetycznych podczas gojenia się skóry naszej twarzy. 

Jeśli zabieg ma tylko odświeżyć skórę, wystarczy wykonać go tylko raz. Jeśli jednak chcemy pozbyć się zmarszczek, wtedy warto wykonać od 2 do 3 zabiegów. 

 Pełna regeneracja tkanki to trzy miesiące, więc w pełni ocenić efekt zabiegu można dopiero po takim czasie.

Laser frakcyjny to nie tylko odmładzanie

Laser ten jest bardzo skuteczny w usuwaniu blizn np. po trądziku oraz w redukcji rozstępów. W przypadku nowych rozstępów wystarczy sam laser, w przypadku tych, które towarzyszą nam już długo, warto dobrać terapię skojarzoną dla lepszych efektów.

Zabieg jest idealny dla pacjenta w każdym wieku, w zależności od pożądanych efektów i niedoskonałości, które chce się poprawić.

Spradź ceny i pakiety!