fbpx
Szukaj

Blog

Odpowiadamy! 6 pytań o kwas hialuronowy!

Poznaj odpowiedzi na najczęstsze pytania, zanim zdecydujesz się na zabieg!

Dzisiaj pod lupę bierzemy najbardziej popularny, a zarazem niesamowicie skuteczny preparat, czyli KWAS HIALURONOWY. To lider wśród zabiegów anti-aging, ale nie tylko! 
To właśnie z jego pomocą budujemy piękne zarysowane usta, czy poprawiamy kondycję naszej skóry, która potrzebuje intensywnego nawilżenia.
Jeśli zabieg estetyczny z jego użyciem budzi wątpliwości, chętnie je rozwiejemy w naszym gabinecie podczas konsultacji. 
Dziś specjalnie dla Ciebie odpowiadamy na 6 najczęściej zadawanych przez naszych pacjentów pytań, może wśród nich jest również Twoje? Sprawdź!

Usieciowany czy nie usieciowany? Jaka jest różnica?

Główna różnica wynika z zastosowania oraz oczekiwanych efektów.
Usieciowany kwas hialuronowy stosowany jest do wypełnień (ust, zmarszczek) oraz modelowania twarzy. Efekty takiego zabiegu są natychmiastowe i trwałe – usieciowany kwas hialuronowy pozwala się cieszyć efektami nawet przez 18 miesięcy!

Nieusieciowany kwas hialuronowy różni się od swojego poprzednika krótszymi łańcuchami cząsteczek. Jest on mniej trwały, a w medycynie estetycznej stosujemy go do rewitalizacji skóry np. podczas zabiegu mezoterapii mikroigłowej. To właśnie nieusieciowany kwas hialuronowy jest składnikiem wielu preparatów zabiegowych do mezoterapii.

Czy kwas hialuronowy powoduje alergie?

Bardzo rzadko. To czy preparat będzie powodował alergię czy nie, zależy od czystości preparatu stosowanego podczas zabiegu. Co się za tym kryje?
Stopień w jakim zostały usunięte ściany komórkowe bakterii wytwarzających kwas. To jest istotne, gdyż to właśnie one mogą powodować reakcje alergiczne. 
W naszej klinice stawiamy na bezpieczeństwo, a stosowany kwas Regenovue jest jednym z najczystszych na rynku!

Czy zabiegi kwasem hialuronowym dają nienaturalny efekty?

Prawidłowo wykonany zabieg nie powoduje efektu “przerysowania”. Odpowiednia ilość kwasu hialuronowego, dobrana do poprawianego problemu, sprawi, że skóra będzie naturalnie wypełniona i nawilżona, a ty będziesz cieszyć się świeżą i promienną skórą!

Czy podanie kwasu hialuronowego jest bezpieczne?

Tak, jednak tylko wtedy, gdy zabieg wykonuje specjalista z doświadczeniem.
Powikłania po zabiegach z użyciem kwasu hialuronowego zdarzają się rzadko, jednak jest to zabieg z przerwaniem ciągłości skóry i bez odpowiedniej antyseptyki lub przy zastosowaniu złej jakości preparatu – niesie za sobą duże ryzyko powikłań. Tutaj warto podkreślić co kryje się za ceną zabiegu – nie tylko wspaniałe efekty, ale również doświadczenie lekarza, preparat dobrej jakości, ale również świadomość, że w razie sytuacji kryzysowej – uzyskasz natychmiastową pomoc.

Mam wrażenie, że kwas hialuronowy jest wszędzie. Skąd wynika jego popularność?

Z natury! Medycyna estetyczna coraz częściej i chętniej sięga po substancje, które znajdują się w organizmie. Jednak kwas króluje nie tylko w medycynie estetycznej. Jest on wykorzystywany w ortopedii czy nawet w leczeniu trudno gojących się ran! Wszystko za sprawą niespotykanej zdolności do wiązania cząsteczek wody, która gwarantuje nawilżenie i wspomaga regenerację. Kwas hialuronowy często kojarzy nam się z reklam kosmetyków, które działają tylko i wyłącznie powierzchniowo, wówczas gdy nasza skóra, potrzebuje jego wsparcia od środka. To właśnie w skórze znajduje się najwięcej kwasu w naszym organizmie, jednak z biegiem lat oczywiście jego ilość się zmniejsza, tym samym sprawiając, że na naszej skórze pojawiają się pierwsze zmarszczki. 

Co zrobić jeśli efekt wypełnienia mi się nie spodoba? Muszę czekać, aż preparat zniknie?

Czasami zdarza się, że efekty zabiegów nie spełniają oczekiwań pacjenta, który wtedy… pojawia się w naszej klinice, aby uzyskać pomoc. W niektórych przypadkach można efekt zabiegu ładnie poprawić, aby uzyskać omówiony przez pacjenta efekt. Natomiast, gdy ilość preparatu jest zbyt duża lub doszło do jego migracji – wtedy z pomocą przychodzi hialuronidaza. Jest ona inwazyjna i szczególnie niebezpieczna dla alergików, dlatego każda tego typu procedura jest poprzedzona szerokimi wywiadem lekarskim. Mówiąc już o wywiadzie i samej procedurze – hialuronidazę powinien wykonywać tylko i wyłącznie lekarz, który niezależnie od sytuacji – będzie mógł pomóc w przypadku reakcji niepożądanych.

Nasuwają Ci się kolejne pytania? Napisz, zadzwoń lub po prostu nas odwiedź! 

Z chęcią rozwiejemy Twoje wątpliwości.

Poznaj naszą ofertę!