fbpx
Szukaj

Blog

fibryna bogatopłytkowa ortopedia jelenia Góra

Leczenie fibryną bogatopłytkową w ortopedii

Terapia fibryną bogatopłytkową to innowacyjne rozwiązanie, które przynosi rewelacyjne efekty. Zawarte w fibrynie czynniki wzrostu, intensywnie stymulują odbudowę mięśni, ścięgien oraz stawów.

Dotychczas tego typu urazy i schorzenia wymagały długotrwałego stosowania leków i pomocy fizjoterapeutów. Jest to obecnie jedna z najskuteczniejszych, małoinwazyjnych metod, które pomagają w regeneracji uszkodzonych tkanek mięśni. Rewelacyjnie sprawdza się w przypadku terapii np. skręcenia kolana, przewlekłych urazów ścięgien oraz wielu innych urazów.

Czym jest fibryna bogatopłytkowa, jak wygląda taki zabieg oraz dlaczego taka terapia jest skuteczna? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w tekście poniżej!

Czym właściwie jest fibryna bogatopłytkowa?

Fibryna bogatopłytkowa jest koncentratem płytek krwi, który ma wielki potencjał naprawczy

tkanek w trakcie procesu gojenia, dzięki tzw. czynnikom wzrostu, które szczególnie wpływają na odbudowę mięśni i ścięgien. Metoda ta pozwala wykorzystać najbogatsze i naturalne źródło czynników wzrostu, czyli płytek krwi. Dzięki temu, niektóre schorzenia ortopedyczne można wyleczyć bez konieczności operowania.

Jak wygląda zabieg?

Osoczem ostrzykujemy uszkodzoną okolicę lub tkankę, podając mieszankę osocza i środka znieczulającego. Stymulacja procesów naprawczych dzięki ostrzykiwaniu osoczem bogatopłytkowym przynosi bardzo szybkie i stabilne efekty – pacjenci dużo szybciej pozbywają się bólu i wracają do sprawności. Przez kilka dni po zabiegu, można odczuwać w okolicy zabiegu dolegliwości bólowe, które jednak z biegiem czasu mijają i pacjent zaczyna odczuwać efekty leczenia.

Zalety terapii z wykorzystaniem potencjału komórek z własnej krwi

Metoda iniekcji jest mało inwazyjna, w porównaniu do zabiegów chirurgicznych, których często wymagają schorzenia ortopedyczne. Terapia z komórkami naprawczymi z naszej krwi jest bardzo skuteczną metodą leczenia dolegliwości bólowych i schorzeń ortopedycznych. Warto podkreślić, że terapie z użyciem własnej krwi pacjenta należą do jednych z najbardziej bezpiecznych zabiegów. Nie ma tutaj ryzyka alergii, a terapia jest dobrze odbierana przez nasz organizm.

Kiedy wybrać fibrynę?

Leczenie fibryną bogatopłytkową sprawdza się idealnie w przypadku różnych schorzeń i urazów narządu ruchu. W naszej klinice fibryną bogatopłytkową wykorzystujemy m.in. przy leczeniu zespołów bólowych kręgosłupa, zmian przeciążeniowych, np. łokieć tenisisty, łokieć golfisty, przeciążenia ścięgna Achillesa, zespoły przeciążeniowe stawów, kolano skoczka, uszkodzenia i ubytki chrząstki stawowej stawów. Dzięki zastosowaniu I-PRF szybciej pozbywamy się bólu i wracamy do sprawności ruchowej.

W naszej klinice zabiegi z wykorzystaniem fibryny bogatopłytkowej wykonuje dr Jerzy Nazar, znany i ceniony specjalista z wieloletnim doświadczeniem. Umów się na konsultację i poznaj potencjał naprawczy własnych komórek krwi!

Poznaj ofertę Kliniki Dr Robert Kasperek